|

POEZI PER SHPIRTIN TIM

Nga: Poetja Suela Katanja

 

E marr ne duar
stilolapsin tim
dhe nis e shkruaj
poezi per shpirtin tim

Por dora me dridhet
duke shkruar kete poezi
se shpirti im
eshte i mbytur ne merzi

Merzi per babin
qe se kam prane
merzi per fatin
qe me la menjane

Se lumturia
me mungon ne shpirt
se ne jeten time
ka vetem trishtim

Trishtimi i mallkuar
shpirtin ma lendon
por zemra ime e forte
shpresoj ,trishtimin te ma largoje .

6 -4-2000Related posts

E PLAGOSURA - Tregim i jetuar, nga Makfire M. Canolli
Poezi nga Ismail Rexhepi
MOHIMI GJUHËSOR DHE TIFOZLLËKU PROVINCIAL
ARMIQTË MË TË RREZIKSHËM GJATË RËNIES SË PERANDORISË BIZANTI...

Leave a Reply

Archive